Witam serdecznie !

       Moja droga do akupunktury rozpoczęła się od momentu kiedy jako pacjent potrzebowałam pomocy. Okazała się na tyle skuteczna, że postanowiłam pomagać innym poprzez ten rodzaj terapii.
       Istnieje powiedzenie, że "gdy uczeń jest gotowy to spotyka swego Nauczyciela". Moim Nauczycielem akupunktury jest dr Jan Pokrywka - propagator nie tylko tej techniki leczniczej, ale holistycznego, czyli całościowego podejścia do pacjenta poprzez użycie tzw. "zręcznych środków". Swoją filozofię na ten temat zawarł m.in. w książce pt. "Porozmawiajmy o akupunkturze".
       W gabinecie tym praktykowana jest północno-koreańska odmiana akupunktury. Głównym jej zadaniem jest regulacja organizmu poprzez usuwanie blokad i zastojów energetycznych prowadzących do tworzenia zaburzeń zwanych ogólnie chorobami. Poprzez nakłucie igłami ściśle określonych punktów ciała mobilizuje się organizm do własnej pracy, do samodzielnej naprawy i regeneracji. Nasze ciało odrabia swoiste "zadanie domowe", którego efektem jest poprawa naszego zdrowia. Akupunktura może być doskonałym uzupełnieniem, a nawet niejednokrotnie alternatywą leczenia akademickiego czyli konwencjonalnego.
       Zgodnie z kompleksowym podejściem do jednostki ludzkiej uważam, że likwidacja blokad energetycznych powinna się odbywać się wielotorowo. Oprócz stosowania nakłuć należy zmienić przede wszystkim nawyki myślowe i żywieniowe. Konieczne jest wprowadzenie ćwiczeń ruchowych typu gimnastyka, taniec, tai chi, qigong, joga, szybki chód. Procesy naprawcze organizmu możemy również wzmocnić poprzez odpowiednią suplementację, stosowanie głodówek zdrowotnych oraz oczyszczanie ze złogów metali ciężkich i niektórych minerałów (ołów, rtęć, kadm, wapń, żelazo, aluminium) poprzez terapię chelatową.
       Musimy pamiętać, że każda istota ludzka składa się z ducha i ciała, "w zdrowym ciele zdrowy duch" i na odwrót.

       Swobodny, niczym niezakłócony przepływ energii to NASZE ZDROWIE.

Lek. stom. Elżbieta Majorkowska